Banner
HAKKIMIZDA

Değişen globalleşen bir dünyanın bireyleri olarak inanıyoruz ki;”Değişim zihinde başlar”.

IMA SAKARYA’nın başlangıcını ve misyonunu ve seçimimizin anlamını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

IMA Sakarya 2012 yılında Nuran SEVİMLİ tarafından  kuruldu;  ve o tarihten beri  Abaküs ve  Aritmetik alanında büyük başarılar gösterdik öğrenimini küçük bir öğrenim merkezinden günümüzün Aritmetik akademisi haline getirdik.2014 Eğitim ve öğretim yılında Etüt bölümünüde öğrencilerimizin hizmetine açtık. Amacımız Aritmetiği ve Etüt bölümünü öğrencilere daha kaliteli bir eğitim ortamını sunmak.Okul başarılarımızla birlikte öğrencilerimizi okulda taçlandırdık ve eğitim alanında üstün başarılar elde ettik. İdare ve akademik ekibimiz asla mükemmellik ve kaliteden ödün vermeden misyonumuzu yerine getirme gayreti  içindedir.

Eğitimimizin  beynin hem sağ hem sol loblarını geliştirdiği  kanıtlanmış.  Öğrenciler bu eğitim boyunca özgüvenlerini ve konsantrasyonlarını geliştirecektir.2012 yılında yapılan Türkiye genelinde ki  Aritmetik yarışmasında 2000 öğrencinin yarıştığı ve sadece 45 adet kupa alacak öğrencilerin arasından IMA SAKARYA olarak 5 kupayı alarak kurumumuzu taçlandırdık.Üstün başarılarımız bununla kalmayacak ve Dünya çapında Singapur Olimpiyatlarında Dünya 4.cüsü olan Sare Zulal DUMAN  Türkiye yi onurlandırıp tüm Dünya ya marşımızı gururla dinletti.

Farkımız

IMA Sakarya ailesi olarak Etüt proğramınını harmanlayıp öğrencilerini üstün başarılar sunma yolunda ilerlemektedir. BAŞARISIZ ÖĞRENCİ YOKTUR Sadece IMA ya özgü “Formülsüz Eğitim Metodu” sayesinde öğrenme süreci çok daha kolay ve keyifli hale getirilmiştir. Klasik programlarda kullanılan Formüllü Yöntem ise formül ezberlemelerinin zor bir süreç olmasından dolayı henüz eğitim sürecinin başında zor ve sıkıcı hale getirir.

Bu nedenle IMA Programı yaş aralığı 5-14 yaş olarak belirlenmiştir. Böylece çocukların beyin gelişmesinde ki altın fırsat dönemi kazanılmış olur. Akademik anlamda bir öğrenci kitlesi yetiştirmekteyiz.

 
 
 
Pro WEB