Banner
Sınav Odaklı Hızlı Okuma Kursu
Resmi büyütmek için tıklayınız

SINAV ODAKLI HIZLI OKUMA KURSU PROGRAMI

Sınav odaklı hızlı okuma kursu
 öğrencilerin anlayarak okuma hızlarını ve dikkatlerini arttırarak sınav başarısını arttırmayı amaçlamaktadır. Dakikada 450 kelime okuyan bir öğrenci ÖSYM’nin hazırladığı 100 soruluk bir sınavdan normal okuyan bir öğrenciye göre, artı 35 dakika zaman kazanmakla birlikte dikkatsiz okumaktan kaynaklı yapacağı hataları da ortadan kaldırmaktadır.

ÖSYM soruları hazırlarken her öğrencinin ortalama 150 kelime okuduğunu referans alarak soru kitapçığındaki kelime sayısını ve soru uzunluklarını ayarlar. Bir defa okunan soruya ikinci süre şansı tanımaz. Bunu yapmakla öğrencilerin bilgilerini ölçmenin yanında; okuma – anlama, muhakeme yürütme ve dikkat seviyelerini de ölçmüş olur. 

Sınav sonuçlarının belirleyen ders matematik gibi görünse de, asıl sınavdan alınacak başarı oranını Türkçe soruları belirlemektedir. Hem soru sayısı fazladır, hem de sorular diğer derslere göre bir hayli uzundur. Paragraf sorularında yavaş okumaktan kaynaklı kaybedilecek fazladan zaman, diğer soruların süresini kısmakta ve bütün sınavın yoğun stres altında,  soruları yetiştirememe korkusuyla geçmesine yol açmaktadır.  İki paragraf sorusunun bile on binlerce kişinin önüne geçilmesine olanak sağladığını göz önünde bulundurursak, sınavlarda hızlı ve dikkatli okumanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkarmış oluruz.

Ayrıca sınav odaklı hızlı okuma eğitimimizde, öğrencilerin paragraf sorularını çözerken zaman kaybetmeden doğru çözmeleri için  bütün sınavları kapsayan  ( LGS - TYT - AYT - YGS - ALES - KPSS ) paragraf türlerini ve çözüm taktiklerini uygulamalı olarak kurs içeriğimizde işlemekteyiz. Taktikler sayesinde dakikalar sürecek paragraf sorularını bir kaç saniyede çözebilir, sınavlarda büyük zaman avantajı sağlayabilirsiniz.

Kurs süremiz 10 haftaya yayılmıştır, uygulamalı eğitim olmak üzere toplamda 40 ders saatti kapsamaktadır.

 
 
Pro WEB